29. září 2021 Přihlásit se  
 
MenuLeft.jpg
MenuRight.jpg
 
  Enter Title Minimalizovat

VZNIK ORGANIZACE

Občanské sdružení STUDNICE bylo založeno v roce 2000 a okamžitě poté zahájilo svou činnost.

Kulturní kavárna Jabloň

Od roku 2000 se občanské sdružení Studnice angažuje hlavně v provozování kulturní kavárny Jabloň.

Kulturní kavárna Jabloň představuje kulturně-vzdělávací institut, provozovaný v neformálním prostředí. Prostor je otevřen mladým autorům nejen z Plzně ve všech oblastech kultury a umělecké činnosti. Během uplynulých 6ti let se program kavárny Jabloň pevně zabydlel na plzeňské kulturní scéně a vyplnil prostor, který mezi ostatními kulturními institucemi chyběl.

Úspěch projektu kavárny Jabloň přispívá k dobrému jménu města Plzně jakožto kulturní metropole.Kulturní kavárna Jabloň se díky svému programu i poloze (v blízkosti centra města, v těsné blízkosti centrálního autobusového nádraží) stala přirozeným místem setkávání a prohlubování sociálních kontaktů. Přestože původně byla kavárna určená zvláště mladší generaci, dnes se návštěvníci kavárny rekrutují ze všech věkových kategorií, jejichž skladba se proměňuje v závislosti na aktuálním programu.Kromě pravidelného programu naplněného hudbou, divadlem, vernisážemi, poezií, filmovými projekcemi a přednáškami je v kavárně k dispozici knihovna, která obsahuje širokou paletu odborné i populárně naučné literatury z celé řady oblastí, cizojazyčné slovníky, příručky a cizojazyčnou literaturu.V roce 2004 proběhla rozsáhlá rekonstrukce prostor kavárny - prostory byly upraveny tak, aby se zvýšil komfort sledování programu pro všechny hosty kavárny. V rámci této rekonstrukce bylo provedeno odhlučnění.

Od roku 2005 je kavárna plzeňské veřejnosti k dispozici i během letních měsíců.

Projekty realizované v rámci kavárny Jabloň

Projekt "Tvořivost mládeže - budoucnost Plzně"

Projekt běží od roku 2002 do současnosti. Projekt je zaměřen na vyhledávání a podporu tvořivých mladých lidí, žijících ve městě Plzeň. Kavárna Jabloň poskytuje těchto lidem zázemí a prostor pro rozvíjení jejich schopností a dovedností v umělecké oblasti a podporuje neformální vzdělávání.


Vzdělávací projekty

Projekty Phare 2003 RLZ

V období květen 2005 – červenec 2006 realizovala OS STUDNICE dva projekty financované ze zdrojů EU a státního rozpočtu

  • Projekt MATKY S DĚTMI
  • Projekt POMOC 50NÍKŮM

V rámci obou projektů bylo klientům nabízeno vzdělávání kombinovanou formou. Vzdělávání probíhalo částečně pomocí tzv. e-learningu – tedy prostřednictvím kurzů spouštěných na PC a částečně běžnou prezenční formou. Kromě vzdělávání měli klienti možnost využít přidružených služeb – knihovny, poradenství, databáze podniků, hlídání dětí ve školce. Vzdělávací centrum pro klienty bylo umístěno poblíž kavárny Jabloň – ve Skvrňanské ulici č.12.

Oba projekty pomohly OS STUDNICI výrazněji vstoupit do oblasti vzdělávání a zahájily komplex projektů DOMU VZDĚLÁNÍ.

Projekty byly úspěšně zakončeny auditem v srpnu 2006. Bližší informace o projektech najdete na jejich webových stránkách: www.matky.cz a www.50nici.cz

MATKY 2

Na projekt pro cílovou skupinu Matek s dětmi, který byl nad očekávání úspěšný, navázala další vlna realizace tohoto projektu – tato je již částečně financována klientkami a částečně finanční prostředky poskytl Nadační fond pro sociální aktivity občanů města Plzně. Aktuální vlna realizace projektu je omezena daty 18.9. – 12.12.2006. V roce 2007 budou vyhlášeny další termíny pokračování projektu.

KAM PO ŠKOLE

Další projekt komplexu projektů "Dům vzdělání" je určen absolventům všech typů škol a je opět charakterizován nabídkou vzdělávání realizovaného kombinovanou formou a širokou paletou přidružených služeb.

Projekt je realizován v období květen 2006 – květen 2008.


 

 
  
 
FooterLeft.jpg
Copyright © 2010 Občanské sdružení STUDNICE   
  
FooterRight.jpg