29. září 2021 Přihlásit se  
 
MenuLeft.jpg
MenuRight.jpg
 
  Enter Title Minimalizovat

E-learning - nástroj moderního vzdělávání a rozvoje zaměstnanců" 

Užitečné odkazy: 

Council for Adult and Experiential Learning - CAEL (http://www.cael.org)
CAEL je americká nezisková organizace s posláním zajistit lepší přístup ke vzdělání pro dospělé. Věnuje se modernímu trendu učení na základě zkušeností - zkušenostnímu, neboli experienciálnímu učení.
Kvalitní webové stránky věnované podpoře, propagaci a rozvoji celoživotního vzdělávání. Na webu lze najít aktuální novinky z oboru, kalendář akcí, ankety (společně s výsledky) a odkazy na tematicky příbuzné weby.

The Learning Citizen (http://www.learningcitizen.net)
Projekty celoživotního vzdělávání sponzorované v rámci IST Programme. Cílem projektů "Learning Citizen Cluster" je vývoj řešení pro snazší přístup k informacím a lepší příležitosti k celoživotnímu vzdělávání. Pěkně zpracované webové stránky nabízejí mimo jiné podrobný kalendář akcí, odkazy na další weby a bohatý archív zpráv.

Adult Learning Inspectorate - ALI (http://www.ali.gov.uk)
Úkolem britského inspektorátu ALI je dohlížet na kvalitu vzdělávání dospělých, které je financované z veřejných rozpočtů. Inspektoři v první řadě kontrolují plnění standardů, způsoby hodnocení vzdělávání, kvalitu, způsob podpory studujících a řadu dalších parametrů. Na webu lze najít i aktuální zprávy a přehled publikací.

Support 4 Learning (http://www.support4learning.org.uk)
Cenný zdroj informací pro poradce, studenty a ostatní účastníky vzdělávání a školení. Samotný web obsahuje omezené množství informací, ale prezentuje se jako velmi kvalitní rozcestník na další weby zabývající se financováním či podporou vzdělávání, školením, celoživotním vzděláváním nebo kariérním plánováním.

World Bank - Lifelong Learning
Sekce webu Světové banky zaměřená na problematiku celoživotního vzdělávání. Najdeme zde klíčové dokumenty (k dispozici ke stažení), zprávy, seznamy projektů z různých zemí, prezentace z odborných seminářů, novinky a události v oboru.

Centre for Research in Lifelong Learning (http://crll.gcal.ac.uk)
Centrum pro výzkum celoživotního vzdělávání je prvním tohoto druhu ve Velké Británii. Zabývá se dopady změn v průmyslu a hospodářství na celoživotní vzdělávání, změnami organizačních struktur, dopady nových technologií i procesy a zkušenostmi v této oblasti. Na webu najdeme popis aktuálních výzkumných projektů, bohatý přehled publikací (volně k dispozici), novinky, kalendář akcí a odkazy na další weby.

U3A (http://www.u3a.org.uk)
Pěkně zpracovaný a informačně bohatý web konkrétní britské univerzity třetího věku. Celá řada on-line kursů s učitelem i bez (za obě formy se platí symbolický poplatek). Možnost jednoduché on-line registrace.
 
UCLA Extension - Lifelong Learning (http://www.uclaextension.edu)
UCLA nabízí na jediném místě stovky on-line vzdělávacích kursů, a to s podporou lektora. Mezi studijními obory najdeme ekonomiku, management, informatiku, cizí jazyky, společenské vědy, medicínu a další. I pro naše univerzity může být inspirací pestrá nabídka certifikátových programů uvedených na webu.

The Open University - Lifelong Learning (http://www.open.ac.uk/lifelong-learning)
Na webu jsou cenné především odborné příspěvky věnované tematice celoživotního vzdělávání od specialistů z britské The Open University a dalších autorů.

Europa - Education and Training
(http://europa.eu.int/comm/education/index_en.html)
Oficiální webové stránky Evropské unie věnované tématu vzdělávání a školení. Najdeme zde aktuální novinky, tiskové zprávy, pěkně zpracovaný přehled programů a projektů, hodnocení programů, možnosti spolupráce, uznávání kvalifikací, vzdělávání v zahraničí, celoživotní vzdělávání a řadu dalších témat.

Asociace institucí vzdělávání dospělých - AIVD ČR (http://www.aivd.cz/)

Asociace je profesním sdružením a zabývá se mimo jiné otázkami certifikace institucí vzdělávání dospělých a certifikovanými kursy lektorů. Na jejích webových stránkách se mohou zájemci seznámit s obsahem - bohužel jen s obsahem - časopisu Andragogika. Česká scéna je chudá, nepočítáme-li stránky ryze komerčních organizací. Přehled o nabízených kursech však přináší řada portálů, mimo jiné i www.educity.cz.

 

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM  A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY. ESF napomáhá rozvoji zaměstnanosti podporou zaměstnatelnosti, podnikatelského ducha, rovných příležitostí a investicemi do lidských zdrojů.

 
  
 
FooterLeft.jpg
Copyright © 2010 Občanské sdružení STUDNICE   
  
FooterRight.jpg